Вівторок
19.03.2024
06:50
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Християнський Світогляд
Головна Реєстрація Вхід
Небезпечні секти »
Меню сайту

Форма входу

Пошук

Погода в Україні

Поділись з друзями

кнопочка

Сектознавці і психологи б'ють тривогу: релігійні організації, яких «офіційні Церкви» називають сектами, розвиваються величезними темпами, причому особливий наплив неофітів в їх ряди очікується в кризу. «Недавно в Україні декілька чоловік намагалися створити осередок так званої секти ісламізму, яка заборонена в багатьох країнах, але ми це попередили», - розповідає прес-секретар СБУ Марина Остапенко. За її словами, пальму першості в масштабності і руйнівності поки тримає сумно відоме «Біле братство», яке активно діяло в середині 1990-х. Проте йому на зміну цілком може прийти новий релігійний рух. 

В державному Нацкомітеті у справах національностей і релігій України повідомили видання «Сьогодні», що вони стежать за діяльністю таких спірних з погляду деяких українців організацій, як «Свідки Єгови» і «Посольство Боже», але не вважають їх сектами. «Свідки Єгови» - міжнародна релігійна організація, зареєстрована в сотні країн, але у минулому заборонена в Німеччині і колишньому СРСР», - говорить начальник одного з відділів Держкомітету у справах релігій Володимир Любчик. «Зараз організація під забороною в Північній Кореї, Іраку, Ірані, Саудівській Аравії, Туркменістані і Таджикистані», - сказав нам Руслан Мельник, прес-секретар українського центру «Свідків Єгови». «В Україні їх діяльність дозволена, але форма роботи «від будинку до будинку» і заборона на переливання крові у нас викликає неспокій. Що стосується «Посольства Божого» - по офіційному запиту МВС, ми готуємо релігієзнавчу експертизу», - говорить пан Любчик. 

Відомий в православних кругах України сектознавець, доцент київської Духовної семінарії Віктор Чернишев, називає секти раковою пухлиною суспільства. «Секти - це насправді форма самореалізації пасторів, полігон для відробітку різних психологічних методик, і, звичайно, фінансовий прибуток - адже прихожани закладають свої квартири в банки, а гроші віддають наставникам! У сектах використовують прищеплення фобій, контролюють свідомість прихожан і зомбують людей. Заманюють людину, користуючись її пригніченим станом, наприклад через смерть близької людини, хвороби, втрати роботи або неподіленої любові. 

Вирвати прихожанина з такого середовища складно, а якщо і виривають, то вони подібні до наркоманів. Часто вчорашні сектанти без звичного оточення закінчують життя самогубством або втрачають розум. Мені незрозуміло, чому в Україні реєструють організації, які мають невиразні віровчення. Технології у них такі: щоб утримати людину, «наставники» переконують його, що їм він дуже потрібний. Наприклад, можуть захопитися тим, яка у людини колекція марок, як він чудово грає на гітарі і в той же час поспівчувати, що вдома його «пиляє» дружина, а дитина двійку принесла. Секти не збагачують суспільство, а вміють тільки випрошувати гроші і роздягнути людину, як мовиться, до нитки, зруйнувавши її сім'ю. До речі, щодо останнього. Багато хто не приховує того, що руйнують сім'ї, більш того, там цинічно говорять, мовляв, не хвилюйся, знайдеш у нас нову дружину, правильну», - говорить Віктор Михайлович. 

Головна ознака сектантства: агресія і нетерпимість з боку віруючих, а також бажання винести з будинку всі гроші і цінності. На відміну від цього, скажімо, християнське учення говорить, що узи шлюбу - священні. Також і в матеріальному питанні: якщо не в змозі дати пожертву на храм - не потрібно, ніхто за це з церкви не вижене. 

Як врятувати

«Ознаки вступу - сумнівна література із зображенням окультних символів, цитування Біблії у відповідь на буденні питання, різка зміна поведінки (наприклад, людина стає замкнутою і перестає брати участь в сімейному житті, також він може стати агресивним і «пиляти» рідних, намагаючись привести їх в секту), міняється манера одягатися - або ретельно стежить за собою, чого раніше не було, або став байдужим до того, що одягає», - пояснює доцент Чернишев. 

Віра Тимченко - психолог, яка працює з жертвами таких організацій, говорить, що в секти часто йдуть через те, що в сім'ї порушені взаємини. «Тому спершу вкрай важливо розібратися, де першоджерело. Не можна йти на конфлікт. Необхідно дати рідній людині зрозуміти, що вона потрібна удома, що про неї турбуються, доводити це і словами, і вчинками. Потім треба навести довідки про ту організацію, в якій вона полягає, і знайти людей, які з неї вийшли (можна піти на хитрість і дізнатися у членів секти, можливо, хтось розповість про тих, хто «не зміг бути з ними»), зрозуміти, як їм це вдалося. Важливо створити вдома таку обстановку, в якій рідна вам людина почувала б себе краще, ніж в секті. Тоді є шанси, що вона вважатиме секту для себе непотрібною», - говорить Тимченко. 

За словами експертів, секти «беруть» тим, що створюють відчуття потрібності і любові. «Приведу такий приклад. Молода дівчина пішла з будинку тому, що чоловік тиснув на неї, мовляв, вона зобов'язана йому тим, що він вибрав її собі в дружини. Одночасно з цим батьки дівчини переконували її в тому, що вона їм багатьом зобов'язана, оскільки вони дали їй життя. У результаті вона пішла в секту, де їй говорили, що її цінують і люблять. Зараз вона вже позбавляється від цієї залежності завдяки тому, що отримує психологічну допомогу. Рідні зрозуміли свою помилку, змінили поведінку, стали уважнішими».

http://obozrevatel.com/news/2009/5/25/304303.htm

ДивенСвіт

Лічильник

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Copyright hrystyjany © 2024