Вівторок
19.03.2024
06:14
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Християнський Світогляд
Головна Реєстрація Вхід
Крехів »
Меню сайту

Форма входу

Пошук

Погода в Україні

Поділись з друзями

кнопочка

Перша історична згадка про поселення Крехів датується 1456 роком. Монастир, за народними переказами, заснували Йоіл та Сильвестр наприкінці ХVI ст. Вони оселились у лісовій печері, а на верхів’ї скали збудували дві каплиці: Покрови і св. апостолів Петра і Павла. 
У першій половині ХVII ст. цей монастир перенесли на місце, де знаходиться сучасний Свято-Миколаївський монастир ЧСВВ. Тут збудували церкву Пресвятої Тройці, дзвіницю св. Миколая, великий храм Преображення Господнього, допоміжні споруди, звели навколо монастиря муровані укріплення, викопали й наповнили водою глибокий рів, насипали вал. У цей період монастир мав свою друкарню, велику бібліотеку стародруків, іконописні й ремісничі майстерні. 1627 укладено для братії Устав монастирського життя.

Крехів вкінці ХІХ ст. - на початку ХХ ст. став великим відпустовим центром. Тут відбувалися великі прощі на Благовіщення, Петра і Павла, Покрови, згодом і на святого Пасива, 11-літнього мученика ІV ст., мощі якого подарував папа Лев ХІІІ 1887 року. Та найвелелюднішими прощі були на празник Перенесення мощів святителя Миколая 22 травня.

1949 року радянська влада ліквідувала монастир. Крехівська обитель до 1990 року була і військовим штабом, і школою для осіб з особливими потребами. Лише 29 серпня 1990 року до Крехова повернулися отці-василіани. Поволі Крехівська обитель знову повертає славу одного з прочанських, культурних і просвітницьких центрів Галичини.

Неподалік від монастиря серед лісу є джерело Божої Матері. За переказами, на цьому місці з’явилась Богородиця одній благочестивій жінці. Згідно зі свідченнями, вода має властивість не псуватися і дивним чином оздоровлює. Над джерелом споруджено капличку із фігуркою Богородиці.

На даний час продовжують відбуватись молодіжні прощі, особливо 22 травня. Молодь приїжджає з різних регіонів України та з-за кордону.

Будучи на цьому святому місці, відчувається, так би мовити, інший світ, інший вимір реальності. За мурами цієї обителі залишаються всі проблеми, негаразди, турботи і віднаходиться нове життя у Христі, з Пресвятою Богородицею та святителем Миколаєм. Коли молишся в Крехові, то відчуваєш, що з тобою це робить вся довколишня природа. Дуже велику роль щодо зміни свого життя та призадуми відіграє Хресна дорога, яка знаходиться в лісі, неподалік обителі. Активна участь у цій дорозі допомагає відчути ціну Христових страстей і разом з Ним страждати.

Запрошуємо всіх до Крехова.

Адреса:

Монастир святого Миколая отців Василіан,

село Крехів,

Жовківський район,

Львівська область.

індекс: 80352,

телефон: (03252)61247, 66446.

Автор Микола Цимбалістий



Copyright hrystyjany © 2024