Вівторок
19.03.2024
13:56
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Християнський Світогляд
Головна Реєстрація Вхід
Сатанізм »
Меню сайту

Форма входу

Пошук

Погода в Україні

Поділись з друзями

кнопочка

Ще кілька років тому про сатанізм можна було прочитати лише в західноєвропейських журналах. Для нас ця проблема фактично не існувала. Проте нещодавні події у Львові, Івано-Франківську та Києві свідчать про те, що «ідеали» сатанізму проникли і в наше суспільство. Це непокоїть. Небезпечним є те, що представники сатаністських груп декларують насильство, ненависть, вандалізм як свій спосіб життя. Така ієрархія «цінностей» являє собою реальну загрозу для кожної людини та усього суспільства. Щоб протиставити себе їхній діяльності, потрібно спочатку вивчити їх доктрину, структуру, а також визначити, чому Молоді люди стають членами цієї секти. Матеріал, який ми пропонуємо нашим читачам, не буде насичений моторошними подробицями розчленування трупів, поїдання пацюків тощо, здатними зацікавити лише певного роду публіку. Він просто ознайомлює нас з реаліями, від яких сьогодні не можна відмахнутися, приписавши це фантазії журналістів.

Сатанізм — аномалія західної «культури», вчення котрої заперечує відповідальність особи перед суспільством і совістю, кличе до невтримних насолод, пропагує культ сили та егоїзм, індивідуалізм та прагматизм. Послідовники цієї «релігії» з особливою жорстокістю плюндрують християнські святощі, пропагують насильство, вседозволеність та плотську насолоду. Пострадянському простору забракло надійного духовного імунітету, аби протистояти сатанізмові, і газети колишнього СРСР зарясніли повідомленнями про його прихильників.

Найбільше вражає те, що і на наших теренах з'явилося це лихо. У 1995 році на Личаківському цвинтарі у Львові, у покинутій каплиці, відбувся шабаш із зарізанням чорного півня. Справжнє побоїще у ніч з 12 на 13 січня цього року було влаштовано на міському цвинтарі Борислава. Осквернено сорок могил, пошкоджено пам'ятники та надгробні хрести, на стінах сторожки були намальовані перевернута зірка і хрест (символ сатаністів). Ще гірше відбувалося у церкві Різдва Матері Божої, що у місті Долина на Івано-Франківщині — сатана у людській подобі, познущавшись над іконами, з люттю порвав святе Євангеліє і що найжахливіше — розкидав Святі Тайни, а потім зник, прихопивши церковні цінності.

Різноманітні форми сатанізму існували з давніх-давен. Сучасну форму проповідував американець Антон Сандор Ля Веі. У 1966 році цей «чорний папа» заснував церкву сатани, а в так званій біблії сатани закликав:

— відкинути усякі моральні норми;

— реалізувати лише власну приємність;

— відкинути усі релігії, особливо християнство;

— проповідувати культ сатани.

На підставі проведених дослід­жень, сатаністи поділяються на три групи. Група втаємничених — особи, що вступають до цієї групи, проходять через обряди втаємничення, а саме — надання «хрещення» та імені.

Виключно втаємничені можуть брати участь у «чорних месах». Саме ці люди «славляться» жорстокістю у вчинках та святотатством. Члени групи поділені на провінції. Деякі з них виконують функції «священиків», а на чолі провінції стоїть «кардинал». Характерною рисою втаємничених є цілком свідоме прийняття сатаністськоі ідеології.

Члени посередньої групи не проходять втаємничень. Їхні знання про сатанізм поверхневі. Свою приналежність до секти вони виражають стилем одягу, зачіскою, формами привітання. Вони нерідко осквернюють могили, каплиці, хрести. Більшість з них прихильники «металевої» музики.

Іноді серед певної частини молоді з'являється своєрідна мода на сатанізм. Йдучи за цією модою, молоді декларують свою приналежність до секти, хоча в дійсності не знають її вчення. Послідовники не приймають усіх форм поведінки сатаністів. Найчастіше вони виражають свої погляди шляхом популяризації деяких звичаїв та обожнювання важкої рок-музики. Ця група найчисленніша і, на відміну від двох перших, більш відкрита. Частина її членів після тимчасової приналежності пориває контакти з сектою.

Важко однозначно відповісти, чому молода людина стає сатаністом. Проте давайте звернемо нашу увагу на стосунки «батьки-діти» у сім'ях тих молодих членів нашого суспільства, які належать до секти. У цих міркуваннях пошлюся на результати досліджень, які провела і висвітлила у своїй книзі «Молодь у сатаністському русі» Марія Браун-Галковська.

У вихованні дитини надзвичайно важливим чинником є спілкування з матір'ю. Ось деякі дані соціологічних досліджень серед сатаністів: На запитання: чи твоя мати любить тебе? — аж 22 особи (У групі було 40 чоловік) відповіли, що мати любить інші речі, але не його. На запитання:

про що піклується твоя мати? — 27 чоловік відповіло, що багато уваги звертає навіть на другорядні речі, аніж піклується про добро власної дитини. У реченні: «Я люблю свою матір, але...» — лише 9 осіб позитивно оцінюють свою матір, тоді як 22 мають до неї серйозні претензії.

Отже, мати для більшої частини сатаністів — це хтось далекий і холодний. Все це — наслідок браку взаєморозуміння і почуття безпеки у сім'ї.

Так само критично вони настроєні до своїх батьків. На запитання: «Що найбільше любить твій батько?» — тільки 13 чоловік відповіло, що батько любить сім'ю. Більшість опитуваних відчуває брак довіри та прихильності до батька.

Звичайно, не можна стверджувати з повним переконанням, що саме відсутність відповідних контактів у сім'ї е головною причиною прийняття молоддю сатаністських принципів життя. Однак варто замислитися над тим, як впливає цей негативний сімейний фактор на рішення людини, яка збирається ступити на слизький лід самостійного життя. 

Прогнози на майбутнє невтішні. Не дуже серйозними е розмови про те, що все владнається, тільки-но заживемо заможніше. Викиди бездуховності і соціо-психологічних. патологій відбуваються в атмосфері багатьох країн. Мабуть, кінець нинішнього тисячоліття покликав до життя потворний мікробний стан, де вільно множаться дотепер приховані і засуджені суспільством недуги людського духу. Вважаємо, що піднята сьогодні проблема, як і багато інших негативних явищ молодіжного середовища, не повинна обмежитися вузьким колом священиків, вчених та криміналістів. 

Автор: Надія ШПОДАРУНОК.

ДивенСвіт

Лічильник

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Copyright hrystyjany © 2024