Вівторок
03.10.2023
23:31
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Християнський Світогляд
Головна Реєстрація Вхід
Саєнтологія - деструктивна секта в сучасному суспільстві »
Меню сайту

Форма входу

Пошук

Погода в Україні

Поділись з друзями

кнопочка

Сучасний світ стає все більше насиченим новими релігійними рухами, сектами. Людина у своєму пошуку Бога не раз опиняється на хибній дорозі. Напевно, кожен може сказати із власного досвіду, як часто намагаються переконати нас у неправді щодо різних догматичних чи богословських питань, нав’язують чужу віру. Одною із подібних сект є церква саєнтології.

Засновником саєнтології (дослівно – «знання про те, як знати») вважається Лафаєт Рон Хабард (1912-1986), досить відомий як письменник-фантаст. На одному із зібрань письменників у 1949 році в Нью-Джерсі Рон Хабард сказав: «Писати, щоб отримати копійку за слово, смішно. Якщо людина дійсно хоче отримати мільйон доларів, то найкращий спосіб – це заснувати власну релігію». Як не дивно, ці слова стали пророчими, адже вже у 1950 році була видана перша книга зі саєнтології, а в 1954 році «Церква» офіційно зареєструвалася в Каліфорнії.

Основоположник «Церкви» охарактеризував її як релігійну філософію, що включає в себе мораль, техніку духовного удосконалення, філософію, етику. На сьогодні ця релігія нараховує більше, ніж 6 млн. осіб.

Історія релігійної спільноти наповнена великою кількістю судових процесів, скандалів і звинувачень. Зокрема в 1977 році ФБР звинуватило керівників цієї «церкви» у проведенні операції з метою проникнення до урядових установ і крадіжки державних документів. Найбільше критикують секту колишні її члени, медичні і державні заклади, звинувачуючи її в комерційній діяльності та завдаванні психологічних травм. 

Саєнтологи стверджують, що вони допомагають віднайти людині своє духовне «я». Людина, в їхньому розумінні, є «титаном», безсмертною духовною істотою, що володіє розумом і може мати фізичне тіло. Оскільки витоки цієї секти містяться на Сході, стає зрозуміло, чому їй притаманна віра в реінкарнацію, тобто в переселення душі людини після смерті в инше тіло. Саєнтологія пропонує людині «вивести її зі сну», що у свою чергу надасть їй нові здібності і знання. Ця релігія скерована до людей, що ставлять собі за мету досягти великого кар’єрного успіху і визнання в цьому світі.
У саєнтології не використовується Біблія, а просвічення може відбутися завдяки прочитаним книжкам, що були написані Роном Хабардом. У своїй літургійній практиці використовують хрест, перекреслений посередині. Такий знак широко використовується в сатаністських культах, оскільки сам Хабард мав зв’язки зі засновником сатаністської ложі Кроулі.

Основні функції покладені на «священиків», які у своїй праці з оточуючиями людьми використовують спеціальні психологічні прийоми і методи, вони також здійснюють обряди хрещення, весілля, похорону, сповіді.

Однією із дуже помітних тез у навчанні саєнтологів є те, що всі люди можуть належати до будь-якої релігії. Однак чи насправді це правда? Християнство для них є великою загрозою, адже саме воно розкриває правдиве пізнання Бога. Оскільки просвічення складається з кількох етапів, на першому з них про християнство говорять досить позитивно, але в міру того, як людина піднімається, «удосконалюється», вводять переконання, що сама ідея християнства є неправильною. Таких етапів «духовного росту» є вісім, з їхнім досягненням людина здобуває необмежені здатності, наприклад, рух планетами чи виверження вулканів. Загалом можна простежити велику брехню у цьому вченні, яке базується на страху і підданості. За найменші провини в цій організації людей жорстоко карають (відомі випадки, у яких людей залишали у відсіках корабля на декілька днів чи тижнів, годуючи черствим хлібом).

Сама саєнтологія зазнала немало суперечок між своїми послідовниками, внаслідок чого в 1980 році вона розкололася на дві частини.

У деяких країнах «церква» саєнтології є заборонена або невизнана (Англія, Фінляндія, Іспанія, Франція). У Німечинні саєнтологію визнають не релігійною, а комерційною установою. У Греції, після того як в офісі саєнтології був знайдений детальний план військового аеродрому, ця «церква» була закрита.

На сьогодні великі сили цього руху кинуті саме на країни колишнього СРСР. У Росії після гучного обговорення книги «Діанетика» (чи не найцінніша праця Хабарта) її почала цитувати велика кількість представників державного апарату Росії, але найбільш прикрим є те, що вона є єдиною країною, яка дозволяє секті займатися педагогічною діяльністю, таким чином під вплив цієї організаціїї ризикують потрапити цілком невинні діти1.

Із кожним роком сфера впливу саєнтології збільшується. Досить недавно її представники почали пропонувати медичну допомогу, засновувати численні клініки і лікарні, які, за свідченнями членів цієї секти, «допомогли більше, ніж половині людей, які до них звернулися» (насправді, після детального розгляду цієї справи було визнано, що ці результати є повністю вигаданими).

Поширення центрів цієї релігії водночас забезпечує надходження нових прибутків (в 1986 році журнал «Forbes» оцінив статок Хабарда як «не менше за 200 млн. доларів, а цілком можливо – набагато більше»).

Саєнтологія належить до тоталітарних деструктивних сект, адже побудована не на принципах моралі і гуманности, а комерції і бізнесу. Не дивно, що у своїй книзі «Сектоведение» Олександр Дворкін зараховує її до найбільш небезпечних сект. Сповнена східного окультизму, вона представляє реальну загрозу для суспільства, адже знецінює християнські цінності. Австралійська комісія, детально ознайомившись із її навчанням, ствердила: «Саєнтологія – це не просто зло, це Зло з великої букви».

Секта пропагує цілу низку понять, значення яких є цілком протилежне істинному. Для прикладу, поняття «етика» тут містить каральні методи і шпіонаж, доноси і брехню. Організація, що має спільне коріння із сатаністськими спілками, що побудована на протилежних до християнської моралі принципах, сповнена окультизму і знущання над гідністю людини, заслуговує на осуд не тільки з боку Церкви, але і самого суспільства.

http://magazine.lds.lviv.ua/articles/2_08/page10.html
ДивенСвіт

Лічильник

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Copyright hrystyjany © 2023