Середа
22.01.2025
05:11
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Християнський Світогляд
Головна Реєстрація Вхід
Хто такі мормони. Історія »
Меню сайту

Форма входу

Пошук

Погода в Україні

Поділись з друзями

кнопочка

Секта мормонів була заснована 6 квітня 1830 року у містечку Файєм, що у штаті Нью-Йорк (США), під назвою "Церква Христа”. 1832 року її перейменували на "Церкву святих останнього дня”, а ще через два роки вона називалась "Церква Ісуса Христа святих останніх днів”. Остання назва збереглася до сьогодні. Її скорочено ще називають "Церквою мормона” або "Сектою мормонів”.

Цей релігійний рух скупчує приблизно 8 мільйонів осіб, якими керує кількатисячний склад мормонських організаторів та місіонерів. Характерною рисою мормонів є внесення змін у Біблію та "свої” пояснення біблійних текстів, заперечення або зміни важливих християнських догм, тверджень, що Церкви традиційного християнства є "мертві”, бо вони навчають неправильно.

Це організація, якій надало скандального присмаку застосування многоженства (полігамії) – ось спрощений вид руху, що потряс американську та європейську свідомість у 30-40 роках XIX ст. 

Мормон – дещо змінена назва ангела Мороні, який нібито з’явився у видінні засновникові секти "пророкові” Джонатанові Смітові і дав йому від імені Бога важливі "об’явлення”. Ангел нібито показав Джонатанові місце, де була захована книга, у якій описувалось життя давніх мешканців Америки. Ця книга була написана на "золотих платівках” мовою "змінених єгипетських ієрогліфів” і захована десь у лісі на горі Каморі в кам’яній скрині. Два срібні камінці, які Джозеф клав до капелюха і довго вглядався в них, допомагали йому перекладати книгу англійською мовою і сприяли видінню. Це були якісь дві біблійні істоти Урім та Тумім. Сміт нібито диктував переклад своєму секретареві Оліверові Ковдері та іншим співробітникам, прихованим за перегородкою, а по закінченні своєї праці він мав повернути "золоті платівки” ангелові Мороні. Це звучить, як "Казка із 1001 ночі, але фермери, дроворуби, теслярі і ремісники, у яких формувалась свідомість після здобуття незалежності Америки, радо прислуховувались до таких неймовірних розповідей, бажаючи пізнати усе те, що становило родовід та спадковість їх нелегкого життя, життя піонерів та завойовників Нового Світу. А такі контакти з небесними істотами додавали тим "об’явленням" та їхнім героям ще більшого блиску.

Таким чином, на основі "об’явлень” пан Сміт написав такі нібито "богонатхненні книги”, як "Книга мормона” , "Коштовна перлина” та "Учення і Заповіти”. Ці три книги мормони ставлять в один ряд із Біблією. 

Джонатан Сміт

Противники Мормона твердять, що "Книгу мормона” в дійсності написав Соломон Спелдінб (1761-1816) і що його твір був романом, який Джонатан переробив.

У1829 році Сміт та Ковдері оголосили, що у містечку Гармоні їм об’явився Іван Христитель і звелів охрестити один одного в місцевій річці. Охрестившись, вони оголосили себе "священиками Аарона”. А після того, як обох охрещених відвідали Апостоли Петро, Яків та Іван, то в особах Джонатана та Олівера відновили "священство за чином Мелхиседека”. Сміт почав хрестити "новонавернених”. Перші громади мормонів постали у Нью-Йорку, Пенсільванії, Огайо, у всій Новій Англії уздовж канадського кордону.

Наділені таким "саном”, Сміт і Ковдері створили ієрархію своєї секти. Головою став Сміт, який згодом вибрав собі 12 "апостолів”, а відтак ще 70, так, як це робив Ісус Христос. Але Джонатанові опоненти з конкуруючих сект звинуватили його в окультних практиках з метою виявлення втрачених та закопаних скарбів. Сміт разом із своїми однодумцями потрапив до в’язниці 27 червня 1844 року. Згодом натовп напав на в’язницю і Джонатан разом зі своїм братом були убиті.

Після вбивства Сміта аж до сьогодні сектою управляли 13 "пророків”, нинішній – це Бера Тафт Бенсон. При кожному "пророкові” існувало 12 основних і 70 додаткових "апостолів”, які роз’яснюють доктрину мормонізму усьому світові. Сорок тисяч їхніх місіонерів ведуть невтомну роботу, щороку їм вдається "охрещувати” у свою віру триста тисяч нових членів.


ДивенСвіт

Лічильник

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Copyright hrystyjany © 2025