Вівторок
19.03.2024
13:11
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Християнський Світогляд
Головна Реєстрація Вхід
наша скарбничка »
Меню сайту

категорії
ЖИТТЯ СВЯТИХ
БОГУСЛУЖІННЯ
КАТЕХИЗМОВА ЧАСТИНА
Різна література

Форма входу

Пошук

Погода в Україні

Поділись з друзями

кнопочка

Головна » Файли » Книги » ЖИТТЯ СВЯТИХ

У категорії матеріалів: 3
Показано матеріалів: 1-3

Житіє святого отця нашого Димитрія Ростовського, нового чудотворця

 

Цей святитель Христовий Димитрій, новоявлений чудотворець, хоч у недавні часи ще живий перебував, але докладного сказання про життя його нам дістати виявилося певною мірою неможливо, оскільки ті, що знали його життя від знатних і достовірних персон, на той світ переселилися. Я ж бо, за дорученим мені ділом щодо того, виконуючи повелене, скільки міг про нього достовірно почути і скільки можна мені було від писемного про нього викладу взяти, тобто одне з його духівниці, а друге - з похвальних йому надгробних віршів, також і виводів з похвал, засвідчених про нього в "Мінеях Четьях", складених його працею, оце для знаття синам східної Церкви викладаю. Народився цей святий у богоспасенному місті Києві* від доброчесних і богобоязливих та сановитих батьків. Батько-бо його Сава, прозваний Тупталенком, був сотником київським. Од хрещення в Більцях ім'я цьому святому було Данило, від юності в страсі Божому він вихований. Відданий був у зовнішнє вчення латинської мови, що є в Києві. Однак, як сам про себе засвідчив, зневажив цей світ та иноцтво взяв вісімнадцятилітнім, через що належить признати йому, що він у тому точно наслідував преподобного Венедикта, котрий так само в Римі був відданий у науку зовнішньої любомудрості. Той, бачачи в училищах багатьох, що захотіли ходити у своїх пристрастях розпутним шляхом, відвернув з нього ходу свою, побоюючись, аби заради малого книжного вчення не погубити великого розуму душі своєї, не звестися зі злими і не впасти цілком у гріховну прірву. Відійшов тож від училищ ненавчений мудрець та розумний невіглас, зневаживши зовнішнє любомудря, щоб зберегти внутрішню цноту. І не лише училища він залишив, а й численні багатства своїх батьків, які вже відійшли від життя цього, і побажав иночого чину та пустельного пробуття. Оцього тож угодника Божого, преподобного

ЖИТТЯ СВЯТИХ | Переглядів: 731 | Завантажень: 213 | Додав: галчонок | Дата: 18.01.2011 | Коментарі (0)

Перед вами сборник писем одного из известнейших епископов, проповедников и мыслителей Сербской Церкви – Николая Велимировича.

Православный писатель, создавший такие произведения, как беседы "Над грехом и смертью”, "Омилии”, "Охридский пролог”, "Нагорные проповеди”, "Слово о Всечеловеке”, оставивший после себя и много других подобных духовных жемчужин, отвечает на вопросы верующих. К сожалению, из множества писем сохранилось лишь около трехсот.

Их ценность и красота заключаются в том, что великий знаток человеческой души, православной веры и всех областей земного человеческого бытия объяснял глубочайшие мысли и истины просто и доступно, объяснял их каждому богоискателю, несмотря на его возраст и степень образованности.

Его стиль – поэзия, язык чист, как горный родник. Он сам – носитель святоотеческого Православия, золота, переплавленного в семь Вселенских Соборов.

Ответы на самые разнообразные вопросы, мучающие немощного человека, непосредственность речи, глубокие мысли и убедительная сила языка автора и в наши дни делают эту книгу лучшей духовной хрестоматией сербского народа.

"Миссионерские письма” спасли множество сербских душ от блужданий по пустым нивам, где царит духовный голод, от отпадения от святоотеческого Православия, от уныния и отчаяния в тяжелейших условиях рабства и частых войн.

Под влиянием этой книги была создана "Народная православная христианская община”, которую возглавил сам владыка Николай, насчитывавшая более двухсот тысяч зарегистрированных членов и внесшая неоценимый вклад в сохранение веры и нравственности в Сербии.

С сердечным теплом мы передаем эту книгу в руки русского читателя, передаем ее братскому русскому народу с надеждой, что она еще больше сблизит нас в нашем святом и прекрасном Православии.

ЖИТТЯ СВЯТИХ | Переглядів: 616 | Завантажень: 199 | Додав: галчонок | Дата: 18.01.2011 | Коментарі (0)

Дитячі літа.

1696–1712.

У 1226 році місто Неаполь було свідком приходу на світ найбільшого ученого христіянських часів, святого Томи Аквінського. 27 вересня 1696 року цей город вславився народженнєм иншого Учителя Церкви, святого Альфонса Марії Ліґорія, сина Дон Йосифа Ліґорія і Донни Анни Кавалієрі.

Альфонс прийшов на світ, не в княжій палаті Ліґоріїв, а на хуторі Маріянелля, що його родичі посідали недалеко воріт Неаполя. Два дні пізнійше, на свято св. Михаїла, його охрестили в сусідній церкві, що була посвячена Марії "Владичиці Дів".

Оден праведний, божий муж, що мав колись також бути проголошений святим, о. Франц Єронімо Чина оо. Єзуїтів, загостив случайно до Маріянеллі. Той невтомимий апостол переходив дільниці Неаполя і ніс своє слово потіхи морякам і каторжникам закованим на ґалєрах. Таким чином він навязав зносини з Дон Йосифом Ліґорієм, що сповняв кілька державних урядів, між иншими уряд капітана королівських ґалєр. Щасливі родичі просили того праведника, щоби поблагословив їх дитя. Святий монах вдивлявся в нього якийсь час, потім взяв його на руки, поблагословив і сказав до родичів: "Той син ваш не вмре, заки не досягне девятьдесять літ. Він стане єпископом і довершить великих діл для Ісуса Христа".

Дон Йосиф Ліґорі належав до найвизначнійших членів неапільської шляхти. Він чесно сповняв свої завдання; приятель праці й раб обовязку, він жадав і від собі підчинених строгої карности. Знаний був із своєі рішучости; часом був нагальний, прудкий; але ніхто не міг його не поважати, бо його хоробрість, строгість обичаїв та щира побожність з’єднували йому загальну пошану.

ЖИТТЯ СВЯТИХ | Переглядів: 629 | Завантажень: 213 | Додав: галчонок | Дата: 18.01.2011 | Коментарі (0)

ДивенСвіт

Лічильник

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Copyright hrystyjany © 2024